Vesmír

Vesmír je fascinující a nekonečný prostor, který nás neustále překvapuje svou nádherou a složitostí. Prozkoumávat vesmír a objevovat jeho tajemství je nesmírně zajímavé a inspirující. A co když vám řeknu, že se dá vesmír propojit i s matematikou? Ano, právě tak! V našem projektu jsme se rozhodli spojit tyto dva fascinující světy, abychom lépe porozuměli matematice a zároveň se více ponořili do vesmíru. Ale nevěnovali jsme se jen matematice, dali jsme do toho mnohem víc!

V rámci našeho projektu jsme se věnovali následujícím aktivitám:

Procvičovali jsme násobení s čísly 5 a 8, přičemž jsme si uvědomovali, že matematika je důležitá i ve vesmírném prostoru. Prováděli jsme jednoduché matematické operace s čísly, týkající se vesmíru.

Měření úseček v podání různých souhvězdí: Měřili jsme úsečky, čímž jsme procvičovali naše dovednosti v geometrii a měření. Hráli jsme hry, abychom si procvičili správné názvy planet Sluneční soustavy. Doplňovali jsme chybějící čísla v matematických úlohách s vesmírným tématem. Vybarvovali jsme názvy různých vesmírných objektů a pojmenování souvisejících s vesmírným výzkumem. Procvičovali jsme správné tvary slov s diakritikou, což nám pomáhalo ve čtení a psaní. Přepisovali jsme krátké texty spojené s vesmírem, abychom posílili naše dovednosti v psaní a porozumění textu. Vizualizovali jsme různé aspekty vesmíru a procvičovali jsme naši paměť prostřednictvím her a aktivit zaměřených na paměť.

Projekt "Vesmír" byl pro nás všechny nejen poučný, ale hlavně zábavný. Děti byly nadšené z toho, jak jsme propojili matematiku s fascinujícím tématem vesmíru a dalšími předměty, jako třeba českým jazykem.  Zvlášť oblíbené byly pádové otázky v podobě planet, které nám pomohly lépe porozumět struktuře a gramatice naší mateřštiny. Celkově bylo naše dobrodružství ve vesmíru plné objevů, zábavy a učení se nových věcí.

Za 3. B – třídní učitelka: Mgr. Lucie Kusáková
                                                                                       asistentka pedagoga: Petra Kovářová