Hromadné třídní schůzky

• 1. stupeň - od 15:00 do 17:00
  • 2. stupeň - od 15:30 do 17:00
Vratimov 23. 4., Horní Datyně 25. 4.

ZŠ Datyňská slavila úspěch v soutěži Sazka olympijský víceboj

Naše škola se opět i v loňském roce zapojila do projektu Českého olympijského výboru a společnosti Sazka, který probíhal pod názvem Sazka olympijský víceboj.

Zúčastnilo se ho více než 2 000 základních škol z celé republiky a zhruba 25 000 dětí školního věku. Hlavním cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim pohyb jako zábavu a přirozený životní styl. Jedná se o největší sportovní projekt v ČR. A jak projekt probíhal? Ve školním roce měli všichni přihlášení účastníci za úkol splnit osm sportovních disciplín: hluboký předklon, T-běh, zkrácené sedy-lehy, postoj čápa, sprint 60 m, běh na 500 m/1000 m, skok z místa/trojskok z místa, hod basketbalovým míčem. Naše škola měla stoprocentní účast ve všech disciplínách (přestože výuka ve školách byla ukončena v březnu), a tím si zajistila účast ve dvou losováních: o sportovní vybavení v celkové hodnotě 1 000 000 Kč od společnosti Hervis a o Olympijský trénink (pro školy prestižní událost, kdy na školu přijede slavný sportovec a spolu s týmem Sazka Olympijský víceboj připraví dětem zábavné sportovní odpoledne).

S napětím jsme čekali na losování a to pro nás dopadlo skvěle. Ve své kategorii (školy od 300 do 450 žáků) jsme získali poukázku na nákup sportovního vybavení v hodnotě 40 000,-- Kč a také návštěvu olympionika, která se měla konat v říjnu a je přeložena na nejbližší možný termín.

Na závěr obdrželi všichni zapojení žáci sportovní vysvědčení, ve kterém byly shrnuty jejich výsledky, popsány jejich silné a slabé stránky z hlediska jejich výkonů, a dokonce doporučeny sporty, kterým by se mohli věnovat.

Snad bude motivace z úspěšného celoročního projektu a z osobního setkání s olympioniky natolik silná, že se pro některé sport stane nedílnou součástí jejich života. Už se těšíme na příští ročník soutěže.

Mgr. Jana Biolková

ZŠ Datyňská

OSTRAVSKÉ SPORTOVNÍ HRY

V loňském školním roce 2019/2020 je poprvé pořádalo město Ostrava ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů České republiky. Do této akce, která měla trvat od září loňského roku do května letošního roku, se přihlásilo 54 škol s 6000 žáky. Hlavním cílem bylo zvednout děti od počítačů, mobilů a tabletů, motivovat ke sportování žáky ZŠ a podpořit zdravý pohyb u největšího počtu dětí.

Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích a v 15 disciplínách. Školy získávaly body za výsledky svých družstev v soutěžích i za pořádání obvodních a okresních kol. Přihlášené školy získaly pro své sportovce sadu rozlišovacích dresů určených k prezentaci školy, každý zapojený žák dostal láhev s logem projektu.

Město Ostrava uvolnilo na Ostravské sportovní hry ze svého rozpočtu    1,05 milionu korun. Ambasadory projektu byli florbalistka Michaela Kubečková, třetí na MS juniorek 2018 a český rekordman v běhu na 100m Zdeněk Stromšík. Deset nejúspěšnějších škol mělo být vyhlášeno v červnu.

Kvůli epidemii covid-19 se konala pouze část soutěží a vyhlášení proběhlo až v pondělí 7.září v rámci Čokoládové tretry na Městském stadionu Ostrava. Naše škola se umístila na skvělém 8.místě a všem žáků, kteří se soutěží zúčastnili, děkuji za reprezentaci školy.

1

10

ZŠ generála Zdeňka Škarvady, Ostrava-Poruba

40

Pro první pololetí školního roku Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy nevyhlásilo žádné soutěže a podle aktuálního vývoje pandemie covid-19 bude o možnosti vyhlášení soutěží pro II. pololetí školního roku 2020/2021 jednat.

Mgr.Jana Biolková

ZŠ Datyňská, Vratimov