Lehkoatletické závody žáků 2. stupně ve školním roce 2018/2019 11.06.2019

Letošní 11. ročník atletických závodů pro žáky 2. stupně základních škol z regionu Slezská brána se konal 24. května a již druhým rokem proběhl na stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek. Kolektiv atletů z TJ Slezan se tak stal opět spolu se ZŠ Vratimov - Datyňská a dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána spoluorganizátorem této akce.

Umělohmotná dráha a zázemí tohoto areálu na jedné straně zvýšily sportovní úroveň závodů, na druhou stranu zde chyběli fanoušci z řad současných i bývalých žáků a rodičů, kteří dávali závodům při pořádání v dřívějších ročnících na stadionu ve Vratimově ten správný náboj.

Kromě pořadatelské školy, tj. ZŠ Vratimov - Datyňská, se závodů zúčastnilo všech dalších šest škol, které mají žáky navštěvující 2. stupeň. Konkrétně šlo o ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště, ZŠ Šenov, ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí, ZŠ Raškovice a ZŠ Morávka. Děti 6. - 9. ročníků závodily celkem v pěti disciplínách: běhu na 60/100m, běhu na 800m/1500m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě na 4 x 400m. Umístění bylo ohodnoceno od 7 do 0 bodů.

Závody zahájil předseda svazků obcí Region Slezská brána a zároveň starosta Paskova pan Petr Baďura a po něm krátce promluvily také starostka obce Morávka Mgr. Gabriela Daňková a ředitelka ZŠ Datyňská Mgr. Darja Kuchařová. Hlavní rozhodčí závodů p. Josef Nejezchleba z TJ Slezan F-M na závěr zahájení seznámil všechny závodníky s organizačními podmínkami vlastního průběhu.

Největším favoritem byla podobně jako v minulých letech opět ZŠ Šenov. Po dvou běžeckých disciplínách s ní ale držela zdárně krok ZŠ Vratimov - Datyňská. Zlom nastal po hodu kriketovým míčkem a štafetách, ve kterých už šenovští atleti dominovali a nenechali si vzít třetí vítězství v řadě za sebou. S výsledkem 201 bodů právem získali vítězný pohár. Na 2. místě skončila ZŠ Vratimov - Datyňská (174 b). Oproti loňskému 5. místu si velmi polepšila ZŠ Raškovice (155 b), která skončila na 3. místě. 4. místo patřilo ZŠ Paskov (136 b). Příliš se nedařilo atletům ze ZŠ TGM Vratimov, kteří skončili na 5. místě (114 b). Šesté místo obsadila ZŠ Sedliště (50 b) a na sedmém místě se umístila ZŠ Morávka (38 b).

Vyhlášení výsledků uváděl hlavní rozhodčí a vedoucí organizačního týmu z TJ Slezan pan Josef Nejezchleba. Vlastního předávání medailí úspěšným žákům se ujali: místostarosta Vratimova
Bc. David Böhm a starostka Morávky Mgr. Gabriela Daňková.

Během závodů žáci podávali výborné atletické výkony, sportovci si sáhli na dno svých fyzických i psychických sil. Odměnou jim byl kromě medaile jistě také pocit, že překonali samy sebe, což je nejen ve sportu, ale i v životě určitě důležité.

Atletických závodů se účastnilo okolo 280 žáků, a tak se tato akce spolu s lehkoatletickými závody pro 1. stupeň stala již tradičním a nejpočetněji obsazeným vyvrcholením celého cyklu školního roku sportovních soutěží, které jsou pořádány pro základní školy v regionu Slezská brána.

 

Mgr. Jana Biolková - organizátorka za ZŠ Vratimov – Datyňská

Ing. Miroslav Lysek – projektový manažer Regionu Slezská brána

 

Fotogalerie I

Fotogalerie II

 

 

 

Turnaj Mc´Donad Cup ve Vratimově Eva Eliášová 08.05.2019

Ve čtvrtek 25.4.2019 pořádala naše škola již druhým rokem obvodní kolo v Mc´Donald Cupu na  „našem“ novém multifunkčním hřišti, které pro tuto akci nabízí výborné podmínky.

Mc´Donald je největší fotbalový turnaj pro žáky základních škol ve věku 6-11 let a letos se konal již jeho 22. ročník. Našeho turnaje se zúčastnily 3 školy – ZŠ Datyňská, ZŠ Chrustova a ZŠ Bohumínská. Počasí bylo ideální,hlediště hřiště bylo zaplněno žáky ZŠ Dayňská, kteří zaslouží pochvalu za povzbuzování. K vidění byly nádherné souboje malých fotbalistů.

Vítěznou školou a postup do okresního kola si vybojovala ZŠ Chrustova, na 2. místě skončila ZŠ Datyňská a bez jediného vítězství skončila na 3. místě ZŠ Bohumínská.

Odměnu za účast na turnaji dostali všichni – medaile a dobrý pocit z příjemně stráveného odpoledne.

 

                                                     Mgr.Jana Biolková – ZŠ Datyňská Vratimov

 

 

 

                                                    

Úspěch v okresním kole Eva Eliášová 26.01.2019

V pátek 18.ledna se dívky naší školy zúčastnily okresního kola ve florbalu, které se konalo v SC Dubina. Ze šesti škol, které na turnaj postoupily, jsme se umístily na 3.místě. K vítězství ale chyběl jen kousek. Jasně jsme vyhrály nad třemi školami a prohrály jen se ZŠ Klimkovice a ZŠ Hrabůvka, pozdějšími vítězkami.

Děkuji dívkám za výbornou reprezentaci naší školy.

Tým: D.Jandová,M.Biedroňová,A.Valenčinová,K.Cholevíková, M.Janalíková,L.Kováčová, N.Křenková,  A.Trčková, K.Horkelová.

Mgr. Jana Biolková • Informace o škole
  • IČO: 47861665
  • č. ú.: 1684240359/0800
  • Platby pro rodiče: 1142002006/2700
  • e-mail: info@zsvratimov.cz
  • tel.: 596 732 002
  • datová schránka: v9f2gst
  • Základní škola VratimovDatyňská 690, 73932, Vratimov
 • Online žákovská

  Elektronická žákovská knížka

   

 • SmartClass

 • Poslední příspěvky
 • Odkazy

  Projekty školy
  >>>>>>>>>>