SVATÝ MARTIN

V legendě o svatém Martinovi jsme se dozvěděli, že za chladné noci, kdy foukal studený vítr a padal sníh, se Martin vracel domů na svém bílém koni. Po cestě potkal žebráka, bylo mu ho líto, a tak se s ním podělil o svůj plášť, ochránil ho tak před chladem. Svůj plášť rozetnul na dvě poloviny a jednu mu daroval. Martinovi se té noci zdál se, v tom snu se mu zjevil Ježíš Kristus, který byl oblečený do druhé poloviny pláště. Poděkoval mu a žádal ho, ať i nadále hrání ty, kteří to budou potřebovat. Ráno, když se Martin probudil, zjistil, že plášť má celý. Martina uctívali jako ochránce domácích zvířat, stal se patronem kovářů, řemeslníků, vinařů.

Svátek Martina se slaví z důvodu toho, že v tento den svatý Martin zemřel.

Se SVATÝM MARTINEM jsme pracovali první tři hodiny, tedy v hodině čtení, matematiky a psaní. Hezky jsme si to užili a zároveň krásně pracovali, a to nejen na interaktivní tabuli, pracovali jsme i s textem v učebnici a pracovními listy.

Přečetli jsme si několik pranostik o svatém Martinovi, který je pro nás hlavně symbolem prvního sněhu, kdy přijíždí na bílém koni. Tento rok se nám asi někde zatoulal.

Lucie Kusáková, Petra Kovářová

Poslední změna: 20.12.2022 - 12:07