POVOLÁNÍ

S dětmi jsme si přiblížili téma týkající se povolání, které čeká na všechny, ať už po studiu, základní školy, střední, či vysoké. My jsme si celý den o povolání nejen povídali, přiřazovali text k jednotlivým obrázkům, psali, počítali a učili se nová slovíčka v angličtině, ale také jsme si krásně hráli s vařečkami, hřebeny a obrázky.

Z jiných aktivit. Příprava na volbu povolání ...hádej kdo co dělá!

Děti si připravily nůžky, lepidlo. Nejprve jsme si rozstříhali kartičky na čtverce a vždy 4 samostatné lichoběžníky. Úkolem bylo seskládat dílky dohromady tak, aby měli: - střed – obrázek povolání – horní lichoběžník – přesmyčka s názvem povolání – spodní lichoběžník – hádanka o povolání – pravý a levý lichoběžník – věci, které jsou k výkonu povolání potřeba.

Dále byla připravena přiřazovací aktivita, kdy k jednotlivým povoláním děti připevňovaly demonstrační karty formou suchého zipu, a to pomůcky nebo potřeby, se kterými dané postavy vykonávají svá povolání. Děti pracují s nápovědou, mají vedle sebe karty s popisem a hádají o jaké povolání se jedná.  Přiřazuji obrázky. Děti se učí základní informace o různých povoláních.

U čtení s porozuměním měly děti za úkol si na interaktivní tabuli prohlédnout obrázek, přečíst jednotlivé věty a označit, které jsou pravdivé a které lživé podle názvu povolání. Věty děti označily fajfkou (pravda) nebo křížkem (lež).

Nechybělo ani puzzle, jako téma jsme si vybrali erb hasičů. Abychom u této tématiky zůstali, vytvořili jsme si hadice s pomocí tužky, kde jsme namotávali obvaz a pojali jsme to formou hry, kdo dříve vymotá a smotá hadici, k tomu jsme si přidali zavazování tkaniček na předem zalaminovaných a barevných teniskách. Pustili jsme si hasičská světla a vyzkoušeli si obouvání hasičských gumáků a zjistili jsme, že to vůbec není jednoduché. O tom jsme se mohli přesvědčit při hře na čas, kdy nás obouvání gumáků, zavazování tkaniček, vymotávání a smotávání hadice, a ještě k tomu skládání puzzle pěkně potrápilo. Pracovali jsme ve skupinách, ve dvojicích, ale i samostatně. Náramně nás to bavilo a plnými doušky jsme si připravené téma POVOLÁNÍ užili.

Bc. Lucie Kusáková

Poslední změna: 23.05.2023 - 07:34