Zpět
Fotbalový turnaj McDonald‘s Cup

Již 3. rokem uspořádala ZŠ Datyňská obvodní kolo McDonald´s Cup pro kategorii A (1. -3. třída) a kategorii B (4. -5. třída) pro dva ostravské obvody. McDonald´s Cup je největší školní fotbalový turnaj v Česku. Každoročně se do turnaje zapojí desítky tisíc dětí z téměř 4 000 základních škol po celé republice. Letos se konal jeho 24. ročník. Vzhledem k vysokému počtu přihlášených škol se turnaj konal ve dvou dnech na multifunkčním hřišti ve Vratimově, které pro tuto akci nabízí spolu se šatnami a sociálním zařízením výborné podmínky. Počasí bylo v těchto dnech ideální, hlediště bylo zaplněno žáky ZŠ Vratimov, k vidění byly nádherné souboje malých fotbalistů.

V úterý 25.4. se konala kategorie A, které se zúčastnili čtyři školy: ZŠ Datyňská, ZŠ Václavovice, ZŠ Petřkovice, ZŠ Šenov a ZŠ Václavovice. Naši hráči prohráli jen s vítězem celého turnaje – ZŠ Šenov a z 2.místa postoupili do okresního kola. Družstvo tvořili: Štěpán Vyrobík (1.A), Matyáš Přibil (1.A), Matyáš Gerlich (1.B), Sebastian Jurczyk (1.B), David Pojezdala (2.A), Nikolas Šebesta (2.B), Patrik Veselý (2.B), Alex Czene (2.C), Adam Glabazňa (3.A), Viktor Mika, Matěj Mach a Jakub Žvak (všichni 3.B).

V pátek 28.4., kdy se konal turnaj vyšší kategorie, byla ještě větší konkurence. Kromě domácí školy se přihlásilo sedm škol: ZŠ Waldorfská, ZŠ Petřkovice, ZŠ Nádražní, ZŠ Ostrčilova, ZŠ Šenov, ZŠ Václavovice, ZŠ Chrustova. Školy sehrály zápasy ve skupinách, poté následovalo semifinále a finále. Škola, která neprohrála ani jeden zápas a celý turnaj vyhrála, byla ZŠ Václavovice. S jedinou porážkou se na 2.místě umístila ZŠ Ostrčilova, bronzové medaile si odnesla po bojovném výkonu domácí škola. Družstvo tvořili: Matěj Hřebačka (4.A), Tomáš Winkler, Lukáš Choleva, Šimon Králík (všichni 4.B), Kvído Pytlíček (5.A), Šimon Frydryšek, Martin Kaim, Stanislav Krejčí, Filip Navrátil, Ondřej Poloch (všichni 5.B). Odměnu za účast na turnaji v podobě malého dárku a dobrého pocitu z příjemně stráveného dopoledne si ale odnesli všichni.

Na okresním kole získal náš tým krásné 3. místo.