Exkurze do HZS

Dne 30. 11. 2022 jsme třídy 2. A, 2. B navštívili HZS v Ostravě – Zábřehu.  Byli jsme rozděleni do dvou skupin a vůbec nám to nevadilo. Hasiči byli na nás moc hodní. Prohlédli jsme si tělocvičnu, kde hasiči relaxují. Dále jsme viděli sklady, hasičská auta, ale také jsme si všichni vyzkoušeli vyváděcí masky. Povídali jsme si o tom, co všechno hasiči dělají a jak je to nebezpečné. Všichni jsme chtěli vědět a vidět, jaké to je být hasičem. Započali jsme to nosníky hadic, které byly pro nás moc těžké, ale také hasícím dýchacím přístrojem, který při požáru hasiči používají. Zásahové vozy a jejich vybavení nám byly představeny nejen k nahlédnutí, ale mohli jsme si vyzkoušet, jak se v těchto zásahových vozech sedí. Hasiči nám také ukázali, jak sjíždí po tyči dolů. Byl to pro nás neskutečný zážitek. Měli jsme to štěstí, že při naší návštěvě se spustil poplach. Na vlastní oči jsme viděli hasiče v akci a jak odjíždějí hasičskými vozy na zásah. Největším zážitkem byl pro nás vrtulník, tady byli na nás moc hodní, dostali jsme omalovánku. Bylo to velmi poutavé a přínosné pro všechny, určitě si to ještě někdy zopakujeme. Také se musíme pochválit, hasiči byli velice překvapeni znalostmi tísňových telefonních čísel. Dostali jsme velkou jedničku. A na závěr přikládáme pár fotek z naší exkurze, ať se také podíváte 😊.

Poslední změna: 11.01.2023 - 09:40

>>>>>>>>>>>>