ZIMA? ZIMA!

S 2. B jsme si celé čtyři vyučovací hodiny povídali a pracovali s pracovními listy na dané téma. Děti pracovaly hromadně, ale i samostatně. Pracovních listů jsme stihli hned několik. Vybarvovali jsme kamarády podle popisu, luštili jsme popletená slova, vyzkoušeli jsme, co víme o Vánocích a doplňovali věty se správnými slovy. Také jsme vybarvovali stromek podle zadání. A co bylo to bylo za ZIMU a VÁNOCE, kdyby chyběl kapřík. U kapříka jsme si doplnili správné ú/ů, po doplnění jsme si ho vybarvili a vystřihli. Nyní nám dělá výzdobu třídy, aby toho nebylo málo, ozdobili jsme si baňku hvězdičkami, opět jsme doplňovali správné ů/ú...

V matematice jsme si vyzkoušeli správného počtáře (vybarvi a napiš počet), ověřili jsme si znalosti se stovkovou tabulkou, kde jsme dopisovali čísla a sestavovali různé tvary. Oprášili jsme sčítání a odčítání se sněhuláky. Nechyběly ani sněhové pyramidy, kde jsme doplňovali čísla, kdy platilo pravidlo, že vždy součet dvou spodních koulí je koule-výsledek nad nimi.

Cílem projektového dne bylo přiblížit ZIMU a VÁNOCE novými informacemi. Formou her motivovat a rozvíjet komunikační dovednosti. Věřím, že se nám to povedlo. Co jsme nestihli v tento den, doženeme ve čtvrtek. Jako třída jsme paní učitelkou a paní asistentkou zásobení krásnými pracovními listy a nás to moc baví. Učíme se hrou.

Lucie Kusáková, Petra Kovářová

Poslední změna: 21.12.2022 - 14:24