A je tady další vydání! Tentokrát už list opad, začíná pěkná kosa, není nad to si udělat předsváteční pohodu při voňavém čaji plném hřebíčku a skořice a přečíst si, co se za tento měsíc v ZŠ Vratimov a ZŠ Horní Datyně událo!  Zpět
Ten Martin je ale oblíbený kluk :-)
I když počasí nenasvědčovalo tomu, že by mělo sněžit, užili jsme si tento den jak se patří. Naučili jsme se zpívat sv. Martinovi píseň a doprovodili jsme ji na hudební nástroje, dřívka nám připomínala klus podkůvek. V českém jazyce jsme ze zlaté podkovy četli slabiky a skládali jsme slova. Přečetli jsme si legendu o sv. Martinovi a vytvořili si Lapbook plný informací a krásných obrázků. V matematice jsme vypočítali huse příklady, které nám snědla a ve výtvarné výchově a pracovní výchově vyrobili bílého koníka sv. Martina. O svačinkové přestávce jsme si pochutnávali na svatomartinských rohlíčcích, které děti spolu s maminkami pro nás připravily. Moc za ně děkujeme, byly výborné!
Snad nám brzy nasněží.. Už se na to těšíme!
Děti z 1.B s p.uč. Zuzanou Šplíchalovou

Poslední změna: 20.11.2022 - 09:38