Projektový den první a páté třídy: Masopust

Určitě všichni víte, co je to Masopust, kdy a proč se slaví, že?

My to tedy moc nevěděli, ale po dnešním společném dni s páťáky už všichni víme,

co to Masopust je.

V tomto roce je Maškarní úterý 21. února, takže právě dnes jsme si o Masopustu ve škole povídali, protože v tento den o půlnoci Masopust končí.

Ve středu 22. února je Popeleční středa a měl by začít pravý půst před Velikonocemi. No, nevíme, zda se nám to povede, máme rádi svá plná bříška, ale teď už alespoň víme, jak to kdysi probíhalo 😊.

Nejdříve nám paní učitelky v komunitním kruhu o Masopustu něco pověděly.

Pak jsme se společně podívali na pohádku „Chaloupka na vršku – Jak to bylo o Masopustu“. Poté jsme se zase rozdělili do skupinek. Paní učitelky nám rozdaly pracovní listy a vysvětlily postupy práce.

Všude ve třídě byly vyvěšeny kartičky s informacemi o Masopustu, které nám pomáhaly v řešení úkolů.

A pak už jsme začali pracovat. Byli jsme sice ve skupinkách, ale jak my, prvňáci, tak i páťáci, jsme měli různé úkoly. Můžete se podívat na fotečky.

Na závěr pro nás paní učitelky připravily malé překvapení – zábavný testík z toho, co jsme si zapamatovali.

žáci  1.C

Poslední změna: 06.03.2023 - 17:48