Příběh císaře a draka

Ve třídě 6.B v hodině slohu měli žáci za úkol vytvořit příběh podle slov, která si sami určili (drak, květiny, svatba, prsten, oko, stříbrný meč, lektvar, kancelářská sponka, císař, smrt). Vznikla celá řada kreativních a poutavých příběhů. Ale jeden z nich byl obzvlšť povedený...

Příběh císaře a draka (Libor Kasal)

Byl jednou jeden císař. Spokojeně si žil ve své pevnosti s květinkami. Ale vše nebylo tak růžové, jak se na první pohled zdálo. Totiž celé jeho císařství terorizoval už dlouhá léta drak s přezdívkou "Smrt". A ano, byl velmi mocný. Jednoho dne si císař řekl: "Už to nezvládám." A tak se vydal se svým stříbrným třpytivým mečem a lektvarem energie hledat draka. Cestou potkal už od pohledu krásnou a laskavou ženu, jako z jeho snů. Přiblížil se k ní a ona mu řekla: "Pokud se zbavíš draka, bude svatba!" Císař zůstal ohromen, ale v tu stejnou chvíli nabit energií a povzbuzením vystřelil hledat draka. Po dlouhých a úmorných dnech konečně uviděl něco, co se opravdu podobalo dračímu doupěti. A ano, bylo to dračí doupě. Hned jak se přiblížil, vynořil se ze tmy celý černý drak s rudýma očima a byl dost naštvaný. Najednou drak zařval z plných plic a hned potom se rozběhl proti císaři. V tu chvíli si všiml prstenu, který měl drak na levém prstu. Drak ho chtěl zalehnout (vůbec nevím proč). Už už na něho padal, ale císař nastvail meč proti drakovi a drak se na něj nabodl. Drak byl mrtev. Přes tu řeznou ránu šla vidět i dračí srdce, které bylo malé jako kancelářská sponka. A císařství bylo konečně volné a šťastné.

Poslední změna: 15.06.2023 - 11:04