Podzim s 3.B

Podzim je jedním ze čtyř ročních období a obvykle trvá od září do listopadu na severní polokouli. Je to období, kdy dochází k postupnému ochlazování po letním teple a příroda prochází nádhernými změnami.

Projektový den byl zahájen diskusí o tom, co pro nás znamená podzim, přičemž jsme se snažili identifikovat jeho charakteristické rysy a význam. Interaktivní tabule nám pomohla vizualizovat několik příkladů, a společně jsme se zaměřili na hlubší pochopení podstaty podzimu.

Věnovali jsme se také procvičování pravopisu, přičemž jsme se zaměřili na problematické páry písmen i/í a y/ý. S drobnými lístečky, na nichž byla doplněna slova, jsme vytvářeli koruny stromů, což nejen poskytlo praktický trénink pravopisu, ale také nám přineslo radost ze tvoření v rámci tématu podzimu.

Další část programu zahrnovala čtení s porozuměním z Učitelnice. Snažili jsme se doplnit chybějící části a rozvíjet naše schopnosti porozumět obsahu textu. Součástí bylo i vystřihování, lepení a vybarvování, což nám umožnilo procvičit jemnou motoriku, a přitom si užít tvůrčí proces.

Celkově lze říci, že tento den byl naplněný radostí a kreativitou. I když jsme byli ve třídě, podařilo se nám alespoň trochu ponořit do podzimní atmosféry pomocí barevného papíru a tvorby. Byl to nejen skvělý způsob, jak spojit vzdělávání s radostí, ale také příležitost k posilování vzájemných vazeb ve třídě prostřednictvím společného objevování krásy podzimu.

Za 3. B Lucie Kusáková, Petra Kovářová

Poslední změna: 20.11.2023 - 10:49