Vítá vás první vydání školního časopisu Vratík, jediného měsíčníku, který vás bude pravidelně informovat o tom, co se za daný měsíc v našich ZŠ Vratimov a ZŠ Horní Datyně přihodilo! Pokud chceš nejen Vratík číst, ale také se aktivně zapojit a něco zveřejnit v našem jedinečném časopise, neváhej a zjisti si více informací u svého třídního učitele. Protože:

Kdo čte, ten má přehled o všem,                 Kdo touží být v našem týmu,                                Vyfoť, napiš, vytvoř verš,

kdo čte, zná víc, no tak ovšem!                    přispěje do bulletinu!                                               něco tvořit jistě chceš...

Kdo ví, co se u nás děje,                                 Vždyť v každém z nás je něco víc,                        Vždyť blog je tu, je ti vlastní,

ten se s námi i zasměje!                                Proč jen sedět a nic říct?                                          nebuďme flink, buďme šťastní!

Mgr. Andrea Sztefková

Zpět
Okresní kolo v přespolním běhu

Ve středu 5. 10. 2022 se vybraní žáci naší školy zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se konalo v areálu ZŠ B. Dvorského, Ostrava – Bělský Les. Přihlásilo se až 16 škol, které závodily ve 4 kategoriích (v každé kategorii bylo přes 60 závodníků), do soutěže se započítávaly výsledky 4 nejlépe umístěných závodníků družstva, družstvo s nejnižším součtem umístění se stalo vítězem v dané kategorii. Naše škola se zapojila do 3 kategorií: mladší žákyně (6.-7.ročník), mladší žáci (6.-7.ročník), starší žáci (8.-9.ročník) a dosáhli jsme skvělého výsledku. Starší žáci skončili na 6. místě, nejlepším běžcem byl Maxmilián Náhlík z 9. A, který skončil na 11. místě. Mladší žáci a žákyně své kategorie dokonce vyhráli. Nejlepšími našimi běžci byli Barbora Janošová ze 7. A a Stanislav Špok ze 7.B, kteří se shodně umístili na 2. místě. Těmito vítězstvími si družstva zajistila postup do krajského kola, které se bude konat 18. 10. 2022 v Opavě. Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naši školy.