A je tady další vydání! Tentokrát už list opad, začíná pěkná kosa, není nad to si udělat předsváteční pohodu při voňavém čaji plném hřebíčku a skořice a přečíst si, co se za tento měsíc v ZŠ Vratimov a ZŠ Horní Datyně událo!  Zpět
Martin a jeho parta v bílém

Paní učitelka Kalužová zahájila den poutavým vyprávěním nejen o svatém Martinovi, jeho pouti a dobrém skutku, ale taky o legendách, o vzniku tradic, jakými jsou například svatomartinská husa, martinské rohlíčky a nástup zimy.

Protože přeci všichni víme, že: „Přišel k nám bílý kůň a zalehl nám celý dvůr.“

Proč si tedy takového bělouše nevyrobit? To byla výzva a děti se jí zhostily skvěle. Bylo potom možné zahlédnout jezdce na konících venku i na chodbách školy.

Děti, paní učitelka i paní asistentka v tento významný den oblékly bílou barvu, paní učitelka připravila vynikající kokosový zákusek zdobený šlehačkou a do kelímků vyrobených dětmi sypala bílý popcorn. Přestože venku svítilo sluníčko a bylo teplo, ve třídě to vypadalo, že se pranostika o Martinu na bílém koni, který přináší sníh, vyplnila.

Ivana Jurdičová (paní asistentka ze 3. B)

Poslední změna: 20.11.2022 - 08:57