Konzultační třídní schůzky Vratimov 11. 1. 2022 15:00 - 17:00; Horní Datyně 13. 1. 2022 15:00-17:00

• 1. stupeň - od 15:00 do 17:00
  • 2. stupeň - od 15:00 do 17:00
Konzultační třídní schůzky

VÝSTAVA MONIKY VÁVRŮ Eva Eliášová 31.12.2021

V úterý 16. listopadu se na naší škole uskutečnila historicky první vernisáž. Této nelehké úlohy, otevřít školní galerii, se chopila naše nadějná fotografka z 8. A Monika Vávrů. I přes nepříznivou epidemickou situaci jsme o událost zcela nepřišli. I když se akce mohli účastnit jen žáci 8.A  a učitelé, byl to pro všechny hosty pěkný zážitek. Vernisáž proběhla jako v opravdové galerii. Nechybělo ani hudební vystoupení spolužáků. Zpěvačku Natálii Matějkovou doprovázelo trio hudebníků, na kytaru hrála Adéla Pojezdalová, na ukulele Honza Holaň a cajon patřil Davidu Polakovičovi. Všichni si zasloužili velký potlesk a uznání.  Výstava byla také doprovázena úvodním slovem paní učitelky Evy Eliášové, která si nad výstavou vzala patronát. Kolekce více než třiceti fotografií byla jen průřezem Moničiny tvorby. Ačkoli autorka chodí teprve na základní školu, mohu říci, že mnohé  fotografie byly téměř profesionální. Nechyběly snímky zvířat, architektury ani černobílé fotografie sociálního dokumentu. Celý soubor byl pouze malou „ochutnávkou“ z autorčiny tvorby. Na ZŠ Datyňské máme radost, že jsme mohli využít nový prostor naší školy, který se stane trvalou galerií, kde budou mít žáci naší školy možnost vystavovat své práce. V současnosti jsme v těžké situaci, která kultuře nepřeje. Nesmíme však zapomenout, že výtvarné umění, hudba a divadlo jsou balzámem duše člověka a musí mít nezastupitelné místo v životech každého z nás. Děkujeme všem, kteří si našli čas na zastavení se u fotografií a kultuře věnovali chvíli ze svého odpoledne. V budoucnu snad bude mít Monika možnost vystavovat své fotografie pro širokou veřejnost.

ÚSPĚCH VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI Eva Eliášová 31.12.2021

V září letošního školního roku vyhlásila společnost Happy Snack, která  u nás ve škole provozuje školní automat na zdravé svačiny výtvarnou soutěž. Téma bylo velmi zajímavé – „Čím bych chtěl být, až budu velký“. Kreslili jsme tedy vysněná povolání. Vítězové se mohli těšit na to, že se jejich obrázek stane součástí kalendáře pro rok 2022. Tento týden byly vyhlášeny výsledky a my můžeme jen gratulovat. Naši žáci se umístili hned třináctkrát! Všem vítězům gratulujeme. Vždyť komu se poštěstí mít obrázek v kalendáři, kterým budou listovat učitelé a žáci ve školách po celé republice.

Vítězi se stali: Adam Kubatý, Zuzana Sládková, Jakub Zeman, Barbora Tomisová, Emma Stankovičová, Viktorie Musálková, Jakub Walder, Liliana Šebestová, Ivana Pustková, Gabroela Skořupová, Ester Vídenská, Michael Swider a Tereza Oberhelová

Všem velmi blahopřejeme!

VÁNOČNÍ TURNAJ V BADMINTONU Veronika Samsely 20.12.2021

V úterý 7. prosince se v tělocvičně naší školy konal turnaj v badmintonu pro žáky 2. stupně.

• SmartClass

>>>>>>>>>>