Sportovní kurz Zdeněk Oršulík 03.06.2019

Již jedenáctým rokem naši deváťáci jezdí za zážitky na sportovní kurz. I letos mohli vyzkoušet lanové centrum, aquazorbing, bumperball, bungee running, plavbu na raftu, paintball, airsoft či lukostřelbu. Moc jsme si to užili.

Eurorebus, krajské kolo Zdeněk Oršulík 03.06.2019

I letos jsme postoupili do krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus v Olomouci. Reprezentanti 7. A Monica Miolla,Jakub Odstrčilík a Adam Pravda v kategorii školních tříd postoupili do celostátního kola! Gratulujeme a přejeme štěstí ve finále. Fotogalerie v příspěvku.

Exkurze v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce Zdeněk Oršulík 03.06.2019

Žáci osmého ročníku se, jako každý rok, zúčastnili exkurze zaměřené navolbu střední školy. Pracovnice ÚP se poskytly našim osmákům mnoho cenných informací. Fotogalerie v příspěvku.

Projektový den 8. B v rámci partnerské spolupráce ZŠ Datyňská a ZŠ Drogomyśl 26.10.2018

Jedním z cílů projektu v rámci polsko-české spolupráce s názvem „Čerpání síly z vody aneb o malé vísce v Žabím kraji a krásném městě nad Ostravicí“, který od ledna realizuje Základní škola v Drogomyśli ve spolupráci s obcí Strumień a naší školou ZŠ Vratimov Datyňská, je poznání klenotů Žabího kraje – solanky a kapra. Žáci obou škol společně s učiteli navštívili Zabłocie, kde se dozvěděli, odkud se na tomto místě vzala solanka. Poté přihlíželi chemickým experimentům v laboratoři Institutu ichtyologie Polské akademie věd v Gołyszi. Tam se mladí badatelé také seznámili s chovatelstvím kapra, který se tradičně objevuje na naších štědrovečerních tabulích. Nakonec žáci navštívili Dębowiec, kde si mohli prohlédnout jedinou gradovnu se solankou na našem území.

Mgr. Darja Kuchařová.

Mikuláš 2018