ČT 2. 5. 2019, PÁ 3. 5. 2019
LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2019 Eva Eliášová 14.03.2019

Lyžařský výcvik ZŠ Datyňské

Ve dnech  3.3.-8.3.2019 se konal  lyžařský výcvik  7. a 8.tříd ZŠ Datyňské . Místem pobytu byly Jeseníky, konkrétně Sporthotel Kurzovní, který je nedaleko nejvyššího bodu pohoří – Pradědu.

Hned první den, když jsme přijeli, bylo celý den nádherné počasí. Čistě modré nebe, sluníčko se na nás smálo a všude kolem nás leželo přes dva metry sněhu.

Na svah jsme šli hned první den poté, co jsme se vybalili a připravili na lyžování. Jedna ze sjezdovek byla jenom kousek od našeho hotelu. Byli jsme rozděleni do tří družstev lyžařů, jedno družstvo tvořili snowboardisté. Během týdne jsme si také vyzkoušeli jízdu na běžkách. Po družstvech jsme jeli na Švýcárnu, kde jsme si mohli něco koupit  a odpočinout si.

Ve středu jsme všichni  šli na procházku na Praděd. Bylo slunečno, proto většina z nás navštívila rozhlednu, aby se pokochala výhledem do okolí.

V pátek se uskutečnily závody. Jel se docela jednoduchý slalom při kterém jsme všichni předvedli, jaký pokrok jsme za šest lyžařských dní pod vedením instruktorů učinili.  Nejrychlejším lyžařem byl Richard Havlík ze 7.B, lyžařkou Klára Dudová ze 7.A  a Nikol Spratková z 8.A byla nejlepší snowboardistkou.

Hotel, ve kterém jsme byli ubytováni byl moc pěkný, měli jsme dvojlůžkové nebo třílůžkové   pokoje. Stravu jsme měli zajištěnou v restauraci, která byla v přízemí  přímo naproti recepce.

Večerky jsme měli  ve 21:30,  poslední den  ve 22:30. Ještě než se nám dal volný čas, po večeři jsme se vždy sešli v klubovně, kde jsme vše vyřídili -ztracené věci, velikosti bot na běžky a další. Poté se nám pustila různá videa zaměřená k výuce carvingu, pravidlům FIS, o nebezpečí hor. Pak jsme už konečně měli volno až do večerky.

Týden utekl jako voda, tak jak to bývá u podobných příjemných výprav, celkově se nám lyžařský výcvik líbil, prožili jsme příjemný aktivní  týden na jesenických svazích.

Žáci ze 7.B, ZŠ Datyňská

Prima pokusy - 2. B Administrátor 07.03.2019

Na první březnový den jsme se všichni těšili. Navštívila nás paní učitelka Dagmar Gluchová
se svým výukovým programem Prima pokusy - s barvičkami.

Den otevřených dveří Zdeněk Oršulík 29.01.2019

Fotogalerie v příspěvku

Projektový den 8. B v rámci partnerské spolupráce ZŠ Datyňská a ZŠ Drogomyśl 26.10.2018

Jedním z cílů projektu v rámci polsko-české spolupráce s názvem „Čerpání síly z vody aneb o malé vísce v Žabím kraji a krásném městě nad Ostravicí“, který od ledna realizuje Základní škola v Drogomyśli ve spolupráci s obcí Strumień a naší školou ZŠ Vratimov Datyňská, je poznání klenotů Žabího kraje – solanky a kapra. Žáci obou škol společně s učiteli navštívili Zabłocie, kde se dozvěděli, odkud se na tomto místě vzala solanka. Poté přihlíželi chemickým experimentům v laboratoři Institutu ichtyologie Polské akademie věd v Gołyszi. Tam se mladí badatelé také seznámili s chovatelstvím kapra, který se tradičně objevuje na naších štědrovečerních tabulích. Nakonec žáci navštívili Dębowiec, kde si mohli prohlédnout jedinou gradovnu se solankou na našem území.

Mgr. Darja Kuchařová.

Mikuláš 2018