Výstava 100 let republiky Eva Eliášová 30.10.2018

Naše škola se také připojila k oslavám stého výročí založení republiky. Děti spojily svá umělecká nadání a vystavovaly. Téma vztahující se k výročí bylo obtížné, ale děti prvního i druhého stupně vše zvládly. Výsledkem byla výstava v Husitském domě. Vystavovala nejen naše škola, ale také ZŠ Masarykova a ZUŠ Vratimov. Na naší škole jsme celou výstavu pojali soutěžně. Porota měla mnoho práce s výběrem výtvarných prací, ocenit totiž mohla jen pět prací z každé kategorie.  Věřím, že nakonec zvítězili ti nejlepší a reprezentovali tak naší školu na opravdu pěkné výstavě. V pátek 26.10. se předávaly ceny. Multifunkční sál školy se proměnil v malou vernisáž. Dětem jako poděkování přednesly jejich spolužačky básně vztahující se k tématu rodné vlasti. Pak už následovalo ocenění vítězů. Všem za zúčastněným  nesmírně děkujeme a vítězům blahopřejeme k jejich první opravdové výstavě.

Mgr. Eva Eliášová

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kategorie 1. až 5. třída

1. místo Klára Hradilová a Tereza Bojdová (5.B)

2. místo neuděleno

3. místo Vendula Grobářová, Julie Šodková (5.B)

4. místo Radek Piekař (4.B)

5. místo Markéta Rudolfová (1.A)

Kategorie 6. až 9. třída

1.místo Radim Křižák (8.A)

2. místo Kamila Paláčková (8.B)

3. místo Karolína Petrovová, Adéla Piekařová a Natálie Křenková (8.A)

4. místo Simona Nespěšná (6.A)

5. místo Klára Dudová (7.A)

Projektový den 8. B v rámci partnerské spolupráce ZŠ Datyňská a ZŠ Drogomyśl 26.10.2018

Jedním z cílů projektu v rámci polsko-české spolupráce s názvem „Čerpání síly z vody aneb o malé vísce v Žabím kraji a krásném městě nad Ostravicí“, který od ledna realizuje Základní škola v Drogomyśli ve spolupráci s obcí Strumień a naší školou ZŠ Vratimov Datyňská, je poznání klenotů Žabího kraje – solanky a kapra. Žáci obou škol společně s učiteli navštívili Zabłocie, kde se dozvěděli, odkud se na tomto místě vzala solanka. Poté přihlíželi chemickým experimentům v laboratoři Institutu ichtyologie Polské akademie věd v Gołyszi. Tam se mladí badatelé také seznámili s chovatelstvím kapra, který se tradičně objevuje na naších štědrovečerních tabulích. Nakonec žáci navštívili Dębowiec, kde si mohli prohlédnout jedinou gradovnu se solankou na našem území.

Mgr. Darja Kuchařová.

>>>>>>>>>>>>