Projektový den 8. B v rámci partnerské spolupráce ZŠ Datyňská a ZŠ Drogomyśl

Jedním z cílů projektu v rámci polsko-české spolupráce s názvem „Čerpání síly z vody aneb o malé vísce v Žabím kraji a krásném městě nad Ostravicí“, který od ledna realizuje Základní škola v Drogomyśli ve spolupráci s obcí Strumień a naší školou ZŠ Vratimov Datyňská, je poznání klenotů Žabího kraje – solanky a kapra. Žáci obou škol společně s učiteli navštívili Zabłocie, kde se dozvěděli, odkud se na tomto místě vzala solanka. Poté přihlíželi chemickým experimentům v laboratoři Institutu ichtyologie Polské akademie věd v Gołyszi. Tam se mladí badatelé také seznámili s chovatelstvím kapra, který se tradičně objevuje na naších štědrovečerních tabulích. Nakonec žáci navštívili Dębowiec, kde si mohli prohlédnout jedinou gradovnu se solankou na našem území.

Mgr. Darja Kuchařová.

>>>>>>>>>>>>