Investice do rozvoje vzdělání

Naše škola se zapojila do Výzvy 56, kterou vyhlásilo MŠMT. Co to pro nás znamená? Získali jsme 978 000,- Kč z evropských fondů. Tyto peníze jsou určeny na vzdělávání učitelů cizích jazyků, dílny čtení a na zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky.

4 vyučující anglického jazyka (Mgr. L. Homolová, Mgr. P. Koudelková, Mgr. D. Kuchařová, Mgr. M. Ögeerová) se zdokonalovaly v konverzaci v anglickém jazyce na zahraničním jazykovém kurzu na Maltě.

A takto kurz hodnotí Mgr. L. Homolová:

Kurz byl zaměřen především na rozvíjení komunikativních jazykových dovedností a na zlepšování obecných jazykových a metodických kompetencí určených pro učitele primárního vzdělávání.  Při výuce vedené rodilými mluvčími a komunikací s nimi si pedagogové prověřili své znalosti, schopnosti a vylepšili své komunikativní dovednosti, měli možnost přirozeně reagovat v nejběžnějších situacích každodenního života, řešit problémové situace v cizině, orientovat se v cizojazyčném prostředí, seznámit se s reáliemi, s kulturními tradicemi a získali představu o environmentálních problémech navštívené země. Kurz přispěl k odstranění jazykové bariéry, umožnil poznávat odlišnosti života a kultury v jiných zemích a prohloubil vědomí vzájemného mezinárodního porozumění a tolerance.  Získanými zkušenostmi a zlepšením obecných jazykových a metodických kompetencí pedagogové zvýší efektivitu výuky angličtiny na naší škole, tímto budou žáky lépe motivovat a prohloubí jejich zájem o studium angličtiny, čímž jim poskytnou možnost pozdějšího uplatnění na trhu práce nejen u nás, ale i v integrované Evropě.

Pro realizaci čtenářských dílen a zvýšení čtenářských schopností žáků bylo do školní knihovny zakoupeno více než 450 knih. Ty obnoví knihovní fond. Žáci si je budou moci běžně půjčovat u paní učitelky Mgr. J. Richterové.

Poslední změna: 18.01.2018 - 15:04

Královský Londýn 2015