Česko sportuje

Školní rok 2015/2016

Pozvánka na Sportovní den se Sazka Olympijským vícebojem

Již třetím rokem je naše škola zapojena do pilotního ročníku Olympijského víceboje, který je projektem Českého olympijského výboru a spadá do dlouhodobé kampaně na podporu sportu a zdravého životního stylu - Česko sportuje.  Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit do sportovních činností co nejvíce žáků školy. Žáci plní 8 disciplín, které prověřují jejich sportovní schopnosti. A odměny jsou víc než lákavé:

• 29 nejaktivnějších škol v každém pololetí navštíví Olympijská hlídka, kterou tvoří zábavný moderátor a úspěšní čeští olympionici.
  • 15 nejaktivnějších škol si podle daného klíče rozdělí sportovní vybavení v celkové hodnotě 500 000 Kč.
  • každá škola, která získá v celkovém hodnocení nejméně 50 bodů, získá certifikát potvrzující její účast v programu.
  • každá třída, v níž splní všech 8 disciplín v 1. pololetí alespoň polovina žáků, získá sportovní analýzu třídy od SportAnalytik
  • každý žák pokud splní alespoň jednu disciplínu, dostane diplom za účast. Když splní všech 8 disciplín, získá také sportovní vysvědčení s analýzou svých fyzických schopností.

A my jsme se rozhodli, že v letošním ročníku chceme patřit mezi nejlepší školy. A nám se to daří!  Všichni žáci mají splněné sportovní disciplíny, máme tedy 100% zapojení žáků, a i proto jsme byli vybráni jako škola, kterou navštívila Olympijská hlídka s mladým vodním slalomářem Jiřím Prskavcem.

Nadějný kajakář, který jde ve šlépějích svého otce. Ten startoval dvakrát na olympijských hrách (Atlanta 1996 a Sydney 2000). I proto mladý Jirka trávil většinu času   u vody a brzy usedl do kajaku. V současnosti už výkonnostně tátu přerostl, získal titul mistra Evropy v roce 2013 i 2014. Velkého úspěchu dosáhl na mistrovství světa   v Praze v roce 2013, když dojel na stříbrné pozici hned za svým kamarádem a reprezentačním kolegou Vavřincem Hradilkem.

zdroj:www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/olympijske-hlidky/predstaveni-olympioniku2/

Mgr.Jana Biolková - garant projektu na ZŠ Datyňská

Školní rok 2014/2015

Naše škola slaví velký úspěch! V soutěži Olympijský víceboj jsme ve své kategorii obsadili výborné druhé místo ve své kategorii a  můžeme se tak těšit na sportovní ceny. Zde se můžete podívat na pořadí jednotlivých škol.

kategorie do 100 žáků
1. Základní škola Oldřiš, okres Svitavy