ZŠ Datyňská na lyžáku

V březnu se žáci 7. a 8. tříd vydali do nejvýše položeného střediska v ČR na Pradědu.

Odjezd se konal v neděli 19.3. před obědem a za velice příjemné nálady byla cesta ukončena na parkovišti u Ovčárny. Byli jsme ubytovaní v horské chatě Barborka. Během cesty jsme obhlédli terén a naši šikovní spolužáci naložili zavazadla a veškeré vybavení do rolby, která vše odvezla k chatě. Ještě téhož dne proběhlo rozdělení do družstev pod vedením vedoucí kurzu paní učitelky Jany Biolkové. První a nejlepší družstvo měla sama paní učitelka, druhé měl pan učitel Zdeněk Oršulík, úplné začátečníky pan učitel Adam Bernatík a družstvo snowboardistů vedl Štěpán Šňupárek. Večer jsme se sešli v klubovně a učitelé nám představili program pro následující týden.

Každý den se chodilo na svah, ale také se všechna družstva postupně vystřídala na běžkách. Stejnou trasou se dojelo na Švýcárnu, kde byla možnost občerstvení.

Středeční odpoledne byl pro mnohé odpočinkem. Za skvělého počasí jsme se vydali na vysílač Praděd a dali si něco dobrého. Někteří z nás vyrazili i na rozhlednu a užili si pohled do údolí. Večer se hrál velmi úspěšný turnaj ve stolním tenise. Proběhl v hojném počtu hráčů a umístění na stupních vítězů nezklamalo.

Ve čtvrtek večer byla uspořádaná diskotéka s DJ Dominikem Vácou, který nesl přezdívku „Vacík“. I přes částečné balení proběhl večer ve skvělé atmosféře.

Páteční závody se konaly dopoledne. Celotýdenní hezké počasí nám zůstalo i v tento den a tak jsme podali ty nejlepší výkony. Smutek byl při odjezdu znatelný, ale ve zdraví jsme dorazili všichni domů. Vratimov nás přivítal teplým dnem a slunečnou oblohou.

Tímto článkem bychom chtěli poděkovat celému učitelskému doprovodu, paní zdravotnici Renátě Böhmové a všem zúčastněným žákům, byl to pro nás, osmáky, ten nejlepší lyžák za hodně dlouhou dobu.

Barča Biedroňová, 8.A

Kiki Ptašková, 8.A