Hromadné třídní schůzky

• 1. stupeň - od 15:00 do 17:00
  • 2. stupeň - od 15:30 do 17:00
Vratimov 23. 4., Horní Datyně 25. 4.
A je tady další vydání! Tentokrát už list opad, začíná pěkná kosa, není nad to si udělat předsváteční pohodu při voňavém čaji plném hřebíčku a skořice a přečíst si, co se za tento měsíc v ZŠ Vratimov a ZŠ Horní Datyně událo!  Zpět
WocaBee šampióni

Již potřetí se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní soutěže v učení se cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát probíhající pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR v online aplikaci WocaBee. Jako v předešlých letech, tak i letos mezi sebou soupeřili studenti všech cizích jazyků od základních škol až po gymnázia, a to jak v České republice, tak i na Slovensku. V soutěži se každoročně hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu – jedna správná odpověď při procvičování slovíček znamená zisk přibližně 2-3 WocaPoints bodů.

Navzdory celkové účasti ve čtvrtém ročníku šampionátu, jež dosáhla počtu 44 387 žáků a studentů z celé České republiky, obsadily čtyři třídy naší školy přední příčky okresního kola. Na čtvrtém místě se umístila třída 4. A pod vedením paní učitelky Mgr. Naděždy Mackové, na třetím místě to byla třída 3. A pod vedením paní učitelky Mgr. et Mgr. Šárky Máchové, na druhém místě třída 3. B pod vedením paní učitelky Mgr. Gabriely Kalužové a první pozici obsadila třída 5. B opět pod vedením paní učitelky Máchové.

Vítězná třída okresního kola postoupila do kola krajského, ve kterém se jí podařilo obhájit své loňské prvenství s denním průměrným ziskem 4 173 bodů. Třída 5. B se tak nominovala do celostátního kola, kde se po náročném boji dne 24. listopadu 2022 umístila na krásném 6. místě se ziskem 4 412 bodů. Všichni žáci třídy 5. B si zaslouží obrovskou pochvalu za svou tvrdou práci, vytrvalost, píli a trpělivost, kterou v této soutěži předvedli. Během soutěže třída pracovala jako jeden tým. Každý z žáků měl příležitost podle svých možností podílet se na báječném výsledku celé třídy.

Ačkoli se sice jedná o soutěž týmovou, musíme vyzdvihnout i práci některých jednotlivců, kteří měli na úspěchu třídy v jednotlivých kolech největší podíl. Byli to tito šampióni: v okresním kole: 1. Eliška Hanzlíková, 2. Natálie Komoňová, 3. Martin Kaim, v krajském kole: 1. Natálie Komoňová, 2. Tomáš Janoušek, 3. Martin Kaim a v kole celostátním: 1. Natálie Komoňová, 2. Martin Kaim, 3. Eliška Hanzlíková. Velkou pochvalu též zaslouží žákyně Viktorie Hammerová, jejíž třída 3. A se v okresním kole umístila na třetím místě. Viktorce se podařilo nahrát neuvěřitelných 153 143 bodů a v rámci jednotlivců se umístila na 9. místě v rámci celé České republiky.

Naši vratimovští páťáci docílili skutečně perfektního výkonu, naučili se stovky slovíček a velmi úspěšně a se ctí dokázali naši školu i město Vratimov již podruhé reprezentovat na celostátní úrovni. Do budoucna jim přejeme hodně úspěchů nejen na poli jazykovém, ale především hodně zdraví a v příštím školním roce úspěšný a příjemný přechod na druhý stupeň základní školy či na osmiletá gymnázia.

Mgr. et Mgr. Šárka Máchová

Poslední změna: 28.11.2022 - 16:14