Valentýn ve 3.B

Hodina věnovaná legendě o svatém Valentýnovi byla pro děti nejen poučná, ale i inspirativní. Skrze četbu a diskusi jsme prozkoumali sílu lásky a odvahy, kterou tento kněz reprezentuje. Běhací diktát a následné práce s pracovním listem nám umožnily procvičit čtenářskou gramotnost a analytické schopnosti.

Další aktivita spojená s vytvořením valentýnské krabičky byla skvělou příležitostí pro rozvoj jemné motoriky, kreativního myšlení a praktických dovedností. Propojení s různými předměty jako pracovní výchova, matematika, sloh a sociální vědy nám umožnilo integrovat učení napříč různými oblastmi a posílit tak komplexní rozvoj dětí.

S radostí mohu říci, že děti se do této aktivity zapojily s nadšením a zaujetím. Vidět jejich radost z tvorby, jejich empatii při vytváření krabiček pro druhé a jejich vzájemnou spolupráci bylo nejen povzbudivé, ale i příjemné. Těšíme se na další podobné projekty, které nám umožní propojovat učení s radostí a kreativitou.

Za 3. B – třídní učitelka: Mgr. Lucie Kusáková

asistentka pedagoga: Petra Kovářová