Lektvary na hodině slohu

Žáci 9. třích psali v hodinách slohu popis pracovního postupu. Nejednalo se však o klasická témata jako smažení palačinek nebo chleba ve vajíčku. Pojali to tentokrát kreativnějším způsobem.

Demoliční lektvar (Widziolek, Jarošík, Ciesarik, Piekař, 9.B)

Seznam:

1) mozek šílence

2) 1 jezdící židle

3) 3 dveře

4) fandící dav

5) 1 pěst a čelo

6) jídlo (svačina)

7) všechno, čím se dá házet

8) 1 kružítko

9) ovladač od tabule / mobil

10) slovník sprostých slov

Potřeby: 1 kotlík z kázeňského sešitu bývalé 8.A a 8.B, 1 deska z lavice na míchání, dezinfekce + zapalovač

Postup: Vezmeme si kotlík a desku. Nalijeme do kotlíku speciální vodu (dezinfekci) a zapálíme to zapalovačem. Přidáme tam mozek šílence, který začne bláznit v tom kotli. Poté přidáme slovník sprostých slov, aby ten lektvar "pěkně" mluvil a plnil kázeňský sešit. Promícháme a přidáme jezdící židli a 3 dveře, aby židle mohla rozbíjet ty dveře. Počkáme 20 minut a přidáme pěst + čelo, aby mozek šílence byl vybaven. Přidáme svačinu a všechno, čím se dá házet. Z kotlíku se začne házet všechno možné (pero, alobal). Dodáme kružítko, aby to bylo pěkně ostré a fandící dav, aby to byl fenomén. Přidáme tam poslední přísadu a to ovladač od tabule a mobil. Zamícháme a řekneme kouzelnou formuli: Bum sem, bum tam, nech mě být a vrať mi to, BŘINKKKKKKKKKKKKKK.

Účinek: Díky lektvaru budete schopni štvát učitele, vypínat tabuli, být stále na mobilu. Budete schopni rozbíjet dveře učitelskou jezdící židlí a přitom se vymlouvat, že "já nic, to on." A u toho vám bude fandit celý dav. Sprostá slova budou běžná. Budete extra talent na maléry a důtky ředitele vás neminou.

Lektvar instantní češtiny (Havránek, Kaňoková, 9.A)

Budete potřebovat: celý slovník českého jazyka, extrakt z učitelky češtiny, brýle, kuličkovou propisku za 50 Kč, sešit 464, knihu vydanou před rokem 1950 a nádobu, ve které to následně umícháte.

Postup přípravy: Nádobu položte na sporák (ideálně plynový). Slovník českého jazyka nakrájejte tak, aby každé písmeno bylo na svém kousku papíru zvlášť. Následně vlžte do nádoby. Brýle nadrťte najemno pomocí kladiva a vložte do nádoby. Kuličkovou propisku nadrťte a zacházejte s ní stejně jako v předešlém kroku. Sešit rozkrájejte na středně velké kousky, přidejte k tomu 0,75 litru vody. Míchejte do té doby, dokud vám nevznikne tuhá pasta. Následně přidejte 5 ml extraktu z učitelky češtiny. a míchejte dokud nezmodrá. Přilijte výsledek do nádoby, zapněte sporák a udržujte půl hodiny za stálého míchání těsně pod bodem varu. Během celého procesu míchání čtěte bibli v českém jazyce. Po dodržení všech kroků máte funkční lektvar instantní češtiny.

Účinky: Budete mít neuvěřitelnou schopnost češtiny.

Poslední změna: 25.10.2023 - 13:55