Hromadné třídní schůzky

• 1. stupeň - od 15:00 do 17:00
  • 2. stupeň - od 15:30 do 17:00
Vratimov 23. 4., Horní Datyně 25. 4.
A je tady další vydání! Tentokrát už list opad, začíná pěkná kosa, není nad to si udělat předsváteční pohodu při voňavém čaji plném hřebíčku a skořice a přečíst si, co se za tento měsíc v ZŠ Vratimov a ZŠ Horní Datyně událo!  Zpět
Halloween v 2.B

Halloween je svátek, který děti mají rády. Toto téma se objevuje v různých předmětech a děti se s tímto svátkem seznamují od prvního ročníku. Tento projekt slouží k zopakování učiva druhého ročníku (matematiky, českého jazyka, pracovní výchovy). Cílem projektového dne je hravou formou pomocí interaktivní tabule, PL a formou her v dětech probudit zájem o tento svátek, probudit v nich kreativitu, zvědavost a poznání nových informací.

Na tento den jsme si naplánovali vše k Halloweenu. Halloween se slaví 31.10. S rodiči i s dětmi jsme se domluvili, že přijdeme ve strašidelném převleku, ve kterém budeme po celou dobu vyučování. S Halloweenem jsme si užili čtení, psaní, práci s textem, počítání a pracovní výchovu. Jeli jsme přesně podle rozvrhu a Halloween jsme propojili s danými předměty. Děti pracovaly samostatně a ve skupinkách.

Nejdříve jsme si připomněli původ svátku Halloween, rozdíly mezi Dušičkami a Halloweenem, také i to, co je typické pro Halloween (čtení s porozuměním). Doplňovali jsme s dětmi pracovní listy, které dostaly na začátku hodiny. Na koberci v komunitním kruhu jsme si zahráli karetní hru „Já mám, kdo má“. Seznámili jsme se s halloweenskými obrázky, které byly dětem nejen promítnuty na interaktivní tabuli, ale rovněž si mohly i s těmito zalaminovanými obrázky hrát a skládat podle ústního zadání. Děti to bavilo. |Zopakovali jsme si tímto abecedu, řazení písmen, řazení slov.

V matematice si děti vypočítaly několik slovních úloh se strašidly. Zopakovaly si sčítání a odčítání (přechod přes desítku), dané učivo si upevnily hned několikrát formou pracovních listů, kdy matematickou rozcvičkou na sčítání a odčítání, zapisovaly výsledky do obrázkových dýní, které mohly poté vybarvit. S dýni jsme ještě neskončili. Další pracovní list si rovněž děti musely vypočítat a podle daného výsledku vybarvit požadovanou barvou. Jelikož k Halloweenu patří pavouci, udělali jsme si pár příkladu i s nimi.

V další hodině děti opět dostaly pracovní listy, kde podle jednotlivých úkolů řadily a doplňovaly v zadání to, co mají. Skvěle se osvědčily pracovní listy „Škola není nuda“.

Pracovní výchova je úžasný předmět, zde děti vystřihovaly netopýry a čaroděje. Také jsme společně tvořili pavouky z papírů a lepili na další pracovní list, nechyběla ani tvorba housenky z listí. Doposud je naší ozdobou třídy.

Na konci čtvrté hodiny všechny děti dostaly velkou odměnu v podobě bonbónů, prstýnků, náramků a medailí.

Byl to krásný HALLOWEEN, všichni jsme si ho užili.

Za 2. B   Lucie Kusáková, Petra Kovářová

Poslední změna: 28.11.2022 - 16:15