Exkurze Vídeň

Započalo to výjezdem v 5:30, cesta byla velmi zábavná, ale únavná a dlouhá. Když jsme dojeli do Vídně, z autobusu jsme obdivovali různé památky. Jako první jsme šli do zoo, která je spojena se zámkem Schönbrunn. V zoo jsme procházeli, obdivovali celou zahradu a někteří poprvé spatřili pandy a spoustu jiných zvířat.

Po návštěvě zoo jsme jeli do centra Vídně, kde jsme se procházeli a navštívili trhy, a poté někteří i Mozartův dům. Zde jsme měli "tlačítkový telefon", ze kterého jsme slyšeli informace o Mozartově životě. Když prohlídka skončila, prošli jsme se do národního muzea na přírodovědnou exhibici. Měli zde všechno o vývoji života na Zemi, zvířata, minerály a další spousty zajímavých faktů.

Celý výlet jsme zakončili pauzou v obchodním centru. Celá cesta zpátky měla skvělou atmosféru, byla zdlouhavá, ale celým autobusem po většinu cesty hrála hudba a celá rychle uběhla. Po příjezdu jsme všichni vyčerpaní vyskákali z autobusu a dopravili se domů.

Byl to super zážitek, který hodně sblížil třídy a všichni si to velmi užili.

Adam Vavrečka, Amálie Chrástková 9.B

Poslední změna: 20.06.2024 - 11:04