Exkurze do Prahy

Dne 11. dubna 2024 jsme s třídou navšíivili naše hlavní město – Prahu. Po příjezdu jsme se šli ubytovat na hostel Little Quarter. Po ubytování následovala návštěva Poslanecké sněmovny, kde jsme sledovali projev Andreje Babiše. Dále jsme na programu měli komentovanou prohlídku v Národní knihovně Klementinum. Poté jsme šli do Národního muzea, kde jsme se dozvěděli zajímavosti o pravěku. Posledním místem prvního dne exkurze bylo Muzeum fantastických iluzí.

Druhý den byl také plný zážitků a poznání. Například Lumia gallery, vyhlídková plavba po Vltavě – Pražské Benátky. Dozvěděli jsme se, kam až dosahovala voda při povodních v roce 2013. Večer jsme si dali pro někoho dlouhou a pro někoho krátkou procházku na Petřín. Někteří vystoupali celých 299 schodů až na Petřínskou rozhlednu, kde se mohli pokochat výhledem na Prahu.

Odjezdový den nás čekala už jen Matějská pouť. Je to největší pouť v ČR, na kterou jsme se všichni moc těšili. Byla tam spousta kolotočů, které ne všichni zvládli. Zážitky to jsou však nezapomenutelné.

Děkujeme paní ředitelce, že nám umožnila jet na tento výlet a třídním učitelům osmých tříd, panu Oršulíkovi a paní Biolkové, za milý dozor.

Furmánková Natálie 8.A

Poslední změna: 25.04.2024 - 09:00