EDISON- návštěva zahraničních studentů Eva Eliášová 04.03.2020
Vzdělávací jazyková exkurze – Podzimní Vídeň 2019 Eva Eliášová 23.02.2020

Jakub Odstrčilík, 8. A: Brzy ráno ve čtvrtek 14. 11. 2019 vyjelo v rámci výuky němčiny 50 žáků 8. A a 8. B od ZŠ Datyňská  do Vídně. Připraveno a naplánováno bylo vše. Od prvního pohledu na Stephansdom až po zavření dveří u muzea voskových figurín. A to bylo dobře. Žádný problém nás nepotkal, potkalo nás jen štěstí. Všichni jsme si Vídeň moc užili.

Marie Zemanová, 8. A: Cesta trvala 4 hodiny i s přestávkami, ale rychle ubíhala. V autobuse byla sranda. Povídali jsme si, pouštěli hudbu, zpívali německé písničky a do mikrofonu jsme četli naše referáty o významných vídeňských osobnostech a památkách, které jsme potom ve Vídni navštívili. Byli jsme průvodci Vídní.

Klára Kusová, 8. A: Vídeň byla úžasná! Vyšla jsem 343 schodů na Stephansdom, zeptala jsem se na cestu k Mozartovu domu, nakoupila jsem si, viděla jsem památky a muzea, vyfotila jsem se s Michaelem Jacksonem, ….. a takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Z Vídně mám zážitky na celý život!

David Bartek, 8. A: Vídeň je překrásné město, je od nás docela blízko a mluví se tam německy, proto se tam pořádají tyto zájezdy. Ve Vídni jsem si procvičil němčinu a viděl jsem hodně památek. Nejvíce se mi líbil Stephansdom.

Natálie Nerušilová, 8. A: Do Stephansdomu si každý sám koupil vstupenku tak, jak jsme se to učili ve škole. Čekal nás výstup po 343 točitých schodech, které se pomalu zužovaly. Výstup byl namáhavý, ale stál za to. Úplně nahoře byl pohled z věže Stephansdomu nenahraditelný, celá Vídeň jako na dlani. Koupila jsem si tam pohlednici. Po sestupu dolů jsme měli za úkol dojít k Mozarthausu, kde byl sraz. Uměli jsme se německy zeptat na cestu, rozuměli jsme, a proto jsme se všichni šťastně u Mozartova domu sešli. Lidé ve Vídni jsou velmi ochotní a milí.

Eliška Nosková, 8. A: Po zhlédnutí Mozarthausu jsme měli na náměstí Stephansplatz rozchod, abychom si mohli něco koupit. Potom jsme šli k Hofburgu, jehož součástí je španělská jezdecká škola. Kdo chtěl, mohl se jít podívat na bílé koně lipicány.

Pavlína Franková, 8. B: U Hofburgu stojí kostel Karlskirche, pak jsme prošli městským parkem a zamířili k Vídeňské radnici Wiener Rathaus. Ale jelikož tamní největší vánoční trhy začínají 15.11. a vše se už připravovalo, stály tam zátarasy. Nemohlo se jít blíž a ani jsme nevěděli, kudy se dostaneme dál. Paní učitelka se kolemjdoucího zeptala na možnosti. Shodou okolností to byl zaměstnanec vídeňské radnice. Poradil nám cestu, dokonce nás doprovodil a navíc nám umožnil vstup do radnice a ukázal nádherný Vídeňský sál, což ani nebylo v našem programu - běžně se tam turisté nedostanou. Měli jsme štěstí a velký zážitek.

Matěj Kotala, 8. A: Z radnice jsme šli kolem vídeňského Parlamentu k náměstí Marie Terezie, kde jsme navštívili Přírodovědné muzeum Naturhistorisches Muzeum. Byly tam úžasné exponáty – dinosauři, zvířata, pravěk, vesmír,…. Škoda, že jsme měli tak málo času, hodina nestačila. Potom jsme autobusem přejížděli do Muzea Madame Tussauds v zábavním parku Prater.

Dalibor Bartek, 8. A: Mně osobně se nejvíce líbilo Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Byly tam známé osobnosti jako Justin Bieber, One Direction, císař František Josef a jeho Sissi, Marie Terezie, Wolfgang Amadeus Mozart, Beethoven, Albert Einstein, Steffi Graff, Nicole Kidman, Johny Depp, Robert Pattinson (upír Edward), Angelina Jolie, Arnold Schwarzenegger, Kate Winslet, Leonardo di Caprio, Julia Roberts, Michael Jackson a jiné. Jejich figuríny byly jako živé, nešel poznat absolutně žádný rozdíl. Fotili jsme se s nimi a ohromně si to užili.

Lukáš Martínek, 8. A: Na zájezdu do Vídně se mi líbilo, že byl dobře zorganizovaný a že jsem si mohl procvičit němčinu. Všechny budovy, památky a atrakce byly krásné a byl jsem spokojen s jejich výběrem v našem programu dne. Zájezdu není co vytknout. Chtěl bych, aby se pořádal dále, rád bych jel ještě jednou.

Exkurze Praha Zdeněk Oršulík 18.12.2019

Jako každý rok, tak  i letos měli deváťáci možnost zúčastnit se třídenní vzdělávací exkurze do Prahy. Program akce byl pro žáky obohacením školní výuky.

Království železnic - největší expozice modelové železnice v ČR

Národní muzeum - historická budova, vypreparovaná kostra druhého největšího savce na Zemi, plejtváka myšoka

Papilonia - Motýlí dům, nejkrásnější motýlí druhy planety

Pražský hrad - prohlídka Katedrály svatého Víta, Zlatá ulička