Zápis do 1. ročníku 2024/2025 (Vratimov i Horní Datyně)

Pátek 5. dubna 2024

14:00 - 17:00
ATLETICKÉ ZÁVODY REGIONU SLEZSKÁ BRÁNA Eva Eliášová 05.06.2018

V letošním již 10. ročníku atletických závodů došlo k jedné velké změně – závod se přesunul po 9 letech z Vratimova na  stadion TJ Slezan Frýdek- Místek, který se tak stal se ZŠ Datyňská spoluorganizátorem této nejdéle trvající soutěže, která se v rámci „Olympiády Slezské brány“ koná. Díky umělohmotné dráze a lepšímu zázemí se zvedla sportovní úroveň této soutěže. Na druhou stranu zde chyběli fanoušci z řad současných i bývalých žáků a rodičů, kteří dávali závodu ten správný náboj.

Kromě pořadatelské školy- ZŠ Datyňská se jí zúčastnily ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště, ZŠ Šenov a ZŠ Vratimov, Masarykovo nám., ZŠ Raškovice a poprvé také ZŠ Morávka. Děti 6. - 9. ročníku závodily v pěti disciplínách: běhu na 60/100m, běhu na 800m/1500m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě 4x400m. Umístění jednotlivců bylo ohodnoceno od 7 do 0 bodů.

Závody zahájil  projektový manažer Regionu Slezská brána Ing.Miroslav Lysek a Ing. Josef Nejezchleba seznámil závodníky s průběhem závodu.

Největším favoritem byla ZŠ Šenov, která už po první disciplíně - sprintech, dala jasně najevo, že ji letošní vítězství nikdo nevezme. Dominovala ve všech atletických disciplínách a právem získala vítězný pohár. Na 2. místě skončila s odstupem 35b  ZŠ Datyňská (181b), o jednu příčku si oproti loňskému roku si polepšila ZŠ Masarykovo nám. (130b) i ZŠ Paskov (127b), které skončily na 3. a 4. místě. Nedařilo se atletům ze ZŠ Raškovice, kteří skončili na 5. místě (123b),na 6.místě ZŠ Sedliště (44b) a na 7.místě nováček ZŠ Morávka (35b).

Před závěrečným ceremoniálem byla oceněna Mgr.Jana Biolková za 10-ti letou spolupráci při organizování lehkoatletických závodů žáků 2.stupně ZŠ z území regionu Slezská brána. Předávání medailí se pak ujali starostka Vratimova JUDr. Hrudová a přítomní starostové Regionu Slezská brána, který sportovní soutěže dětí ve spolupráci se zdejšími školami a jejich učiteli tělesné výchovy pořádá.

Během závodů byly vidět výborné atletické výkony, děti si sahaly na dno svých fyzických i psychických sil. Odměnou jim byl kromě medaile jistě i pocit, že překonaly samy sebe, což je nejen ve sportu, ale i v životě určitě důležité.

Atletické závody organizované ZŠ Datyňská, kterých se účastnilo okolo 280 žáků, se tak staly již tradičním a nejpočetněji obsazeným vyvrcholením celého cyklu školního roku sportovních soutěží.